Haber

6 Aralık Salı Hava Durumu: Bugün hava nasıl olacak? Yağacak mı?

Aralık ayının ilk haftasında hava sıcaklıklarında gözle görülür bir düşüş yaşandı. Kışın yüzünü gösterdiği bu günlerde vatandaşlar plan yapmadan önce hava durumunu kontrol ediyor. Peki bugün hava nasıl olacak? Salı günü yağmur yağacak mı? İşte 6 Aralık Salı günü İstanbul, İzmir, Ankara ve ülke genelinde hava durumu tahmini…

Bugün (6 Aralık) hava nasıl olacak?

Ülkemizin parçalı yer yer çok bulutlu, İstanbul’un Anadolu Yakası’nın doğu çevreleri ile Kocaeli ve Yalova ile Bursa ve Balıkesir’in Marmara kıyıları; Rize ve Artvin ile Sinop, Samsun ve Ordu’nun kıyı bölgeleri; Diyarbakır ve Batman çevrelerinde yağmurlu ve sağanak; Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van ve Bitlis çevreleri ile Erzurum’un doğusu ile Kars ve Muş’un güney ve batısının karla karışık ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor.

SICAKLIK:Sıcaklıkların ülke genelinde bir miktar artarak mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde kalması bekleniyor.

RÜZGÂR:Genel olarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, orta sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

6 Aralık Salı Ankara Hava Durumu

Ankara’da bugün hava sıcaklığının en yüksek 9 derece, en düşük 1 derece olması bekleniyor. Havanın sabahın ilk saatlerinde puslu, ardından gün boyu parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

6 Aralık Salı İzmir Hava Durumu

İzmir’de bugün hava sıcaklığının en yüksek 20 derece, en düşük ise 13 derece olacağı iddia ediliyor. Havanın çok bulutlu ve sabah ilk saatlerde gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

6 Aralık Salı İstanbul Hava Durumu

İstanbul’da havanın sabahın ilk saatlerinden itibaren çok bulutlu, akşam saatlerine kadar parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının en yüksek 13 derece, en düşük 9 derece olduğu varsayılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu