Haber

Ankara Keçiörengücü Teknik Direktörü Cenk Özcan: ‘Son dokunuşlarda yaptığımız küçük hatalardan dolayı kaçırdığımız goller oldu’

Ankara Keçiörengücü Teknik Müdürü Cenk Özcan, Bodrum FK maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Son dokunuşlarda yaptığımız küçük hatalardan dolayı kaçırdığımız goller var. Bunlar üzerinde daha fazla çalışmamız lazım.”

Trendyol 1. Lig’in 12. haftasında Ankara Keçiörengücü, Bodrumspor’la 1-1 karşılaştı. Maç sonunda basın toplantısında konuşan Ankara Keçiörengücü Teknik Yöneticisi Cenk Özcan, maç içerisinde yaptıkları sistem değişikliğiyle rakip üzerinde baskı kurduklarını vurguladı.

Maçın iki perdelik bir oyun olduğunu belirten Özcan, “İlk yarı istediğimizi yapamadık ama ikinci yarıda sistemi değiştirdik. Maça 4-2-3 ile başladık. İlk yarıda -1 dizilişi. Rakibimizin ligin en dirençli takımlarından biri olduğunu biliyoruz. Bir oyun ideolojisi var ve bu da “Oyun ideolojisi açısından çok daha ileri giden bir grup. Biz de onlara saygı duyuyoruz. İlk yarı bunun bilinciyle reaksiyon verdik ama bu reaksiyonları daha da fazla vermemiz gerekiyordu. Bunları not aldık. Önümüzdeki günlerde bunlarla ilgili gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

Cenk Özcan, ikinci yarının başında sistemi değiştirdiklerini belirterek, “Rakip kırmızı kart gördükten sonra 4-2-3-1 dizilişinden 4-4-2 sistemine döndük ve maça başladık. Gol pozisyonları da oluşturduk, gol yedik, son dokunuşlarda yaptığımız küçük hatalarla kaçırdığımız goller oldu.” “Var. Bunlar üzerinde daha çok çalışmamız lazım” dedi. – ANKARA

haber-besni.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu